Implanty Lublin – Implantologia

Implanty Lublin – Implantologia

“Nowoczesna implantologia pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Zabieg, w czasie którego wstawiane są implanty wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Wstawienie implantów jest kilkuetapowe. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Ceny wstawienia implantów są bardzo atrakcyjne, szczególnie gdy bierzemy pod uwagę relację ceny leczenia do uzyskanych korzyści, z których główną jest znaczna poprawa jakości życia – zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej”.

Przegląd

“Zanim zdecydujemy się na tę rimplanty Lublin, Prestige Stomatologia, Przemek Kleinrok, Janusz Sykut - kobieta z implantemadykalną, ale trzeba przyznać – skuteczną – metodę generalnego remontu jamy ustnej, warto uświadomić sobie, że zęby tworzą spójny zespół. A jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: zęby zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby się kontaktować, co źle wpływa na zgryz.

Zanim stomatolog zainstaluje implanty, najpierw musi ocenić stan jamy ustnej i ustalić plan działania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu wszczepów należy zrobić RTG lub tomografię komputerową całego uzębienia, wyleczyć pozostałe zęby (jeśli któryś jest w fatalnym stanie – usunąć go) i dziąsła. Zęby trzeba też dokładnie oczyścić z osadu (…)”.

Instalacja bez bólu

“Tytanowy implant w kształcie gwintowanego od wewnątrz kołka zastępuje korzeń zęba. Wkłada się go w kość w miejscu, w którym był kiedyś naturalny ząb. Po zamocowaniu implantu tkanka kostna będzie wnikała do jego porowatej powierzchni i zrastała się z nim. To gwarancja, że tytanowa śruba będzie się dobrze trzymała.

Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak zwykłe leczenie stomatologiczne. Zrastanie się tytanowej śruby z kością trwa zwykle ok. 3-4 miesięcy w kości żuchwy i ok. 6 miesięcy w szczęce. W tym czasie ważne jest, aby implant nie był poddawany urazom. Pacjent może nosić tymczasową protezę z tworzyw sztucznych, która zamaskuje brak zęba.

Kiedy implant już się zrośnie z kością, główkę kołka odkrywa się i wkręca się w nią specjalne łączniki, na których można potem zamocować koronę zęba albo most. W niektórych przypadkach, stosując implanty o odpowiedniej budowie, można czas oczekiwania skrócić do zera – założyć implanty zaraz po usunięciu zęba. Jednak zabiegi tego typu, zdaniem niektórych specjalistów mają mniejsze szanse powodzenia (…)”.

Bezpłatna konsultacja nie obejmuje planu leczenia w Implantologii