Implanty Lublin – Implantologia

Implanty Lublin – Implantologia

4.98/5 (115)

Prosimy oceń artykuł

Implanty Lublin

Implanty Lublin – „Nowoczesna implantologia pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej poprzez utratę zębów mechaniki narządu żucia. Zabieg, w czasie którego wstawiane są implanty wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedynczy ubytek. Wstawienie implantów jest kilkuetapowe. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Ceny wstawienia implantów są bardzo atrakcyjne, szczególnie gdy bierzemy pod uwagę relację ceny leczenia do uzyskanych korzyści, z których główną jest znaczna poprawa jakości życia – zarówno od strony praktycznej jak i estetycznej”.

Implanty Lublin / Przegląd

„Zanim zdecydujemy się na tę rimplanty Lublin, Prestige Stomatologia, Przemek Kleinrok, Janusz Sykut - kobieta z implantemadykalną, ale trzeba przyznać – skuteczną – metodę generalnego remontu jamy ustnej, warto uświadomić sobie, że zęby tworzą spójny zespół. A jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: zęby zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby się kontaktować, co źle wpływa na zgryz.

Zanim stomatolog zainstaluje implanty, najpierw musi ocenić stan jamy ustnej i ustalić plan działania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu wszczepów należy zrobić RTG lub tomografię komputerową całego uzębienia, wyleczyć pozostałe zęby (jeśli któryś jest w fatalnym stanie – usunąć go) i dziąsła. Zęby trzeba też dokładnie oczyścić z osadu (…)”.

Implanty Lublin / Instalacja bez bólu

„Tytanowy implant w kształcie gwintowanego od wewnątrz kołka zastępuje korzeń zęba. Wkłada się go w kość w miejscu, w którym był kiedyś naturalny ząb. Po zamocowaniu implantu tkanka kostna będzie wnikała do jego porowatej powierzchni i zrastała się z nim. To gwarancja, że tytanowa śruba będzie się dobrze trzymała.

Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak zwykłe leczenie stomatologiczne. Zrastanie się tytanowej śruby z kością trwa zwykle ok. 3-4 miesięcy w kości żuchwy i ok. 6 miesięcy w szczęce. W tym czasie ważne jest, aby implant nie był poddawany urazom. Pacjent może nosić tymczasową protezę z tworzyw sztucznych, która zamaskuje brak zęba.

Kiedy implant już się zrośnie z kością, główkę kołka odkrywa się i wkręca się w nią specjalne łączniki, na których można potem zamocować koronę zęba albo most. W niektórych przypadkach, stosując implanty o odpowiedniej budowie, można czas oczekiwania skrócić do zera – założyć implanty zaraz po usunięciu zęba. Jednak zabiegi tego typu, zdaniem niektórych specjalistów mają mniejsze szanse powodzenia (…)”.

Implanty Lublin / w ramach Prestige Implantologii wykonujemy:

Usługa Specjalista
Konsultacja imlantoprotetyczna z opisaniem i szczegółową wyceną możliwych do zaproponowania planów leczenia oraz zdjęcie radiologiczne dr n. med. Janusz Sykut
Miniimplant ortodontyczny dr n. med. Janusz Sykut
Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej dr n. med. Janusz Sykut
Implantokorona metaloceramiczna dr n. med. Janusz Sykut
Implantokorona pełnoceramiczna dr n. med. Janusz Sykut
Implantokorona przykręcana dr n. med. Janusz Sykut
Indywidualny pełnoceramiczny łącznik implantologiczny dr n. med. Janusz Sykut
GBR Sterowana regeneracja kości dr n. med. Janusz Sykut
GTR Sterowana regeneracja tkanek miękkich dr n. med. Janusz Sykut
Stabilizacja protezy 2 implanty dr n. med. Janusz Sykut
Stabilizacja protezy 4 implanty dr n. med. Janusz Sykut
Belka retencyjna wsparta na 2 implantach wraz z protezą szkieletową dr n. med. Janusz Sykut
Belka retencyjna wsparta na 4 implantach wraz z protezą szkieletową dr n. med. Janusz Sykut
Korona porcelanowa na metalu z łącznikiem tytanowym na implancie dr n. med. Janusz Sykut
Lokator wsparty na implancie do stabilizacji implantologicznej ruchomej dr n. med. Janusz Sykut
Korona porcelanowa na tlenku cyrkonu z łącznikiem tytanowym na implancie dr n. med. Janusz Sykut
Korona porcelanowa na tlenku cyrkonu z łącznikiem cyrkonowym dr n. med. Janusz Sykut
Podniesienie dna zatoki szczękowej dr n. med. Janusz Sykut
Przeszczep tkanki łącznej dr n. med. Janusz Sykut
Przeszczep bloku kostnego / implanty Lublin dr n. med. Janusz Sykut

Czym są Mini Implanty?

„Mini implanty są to implanty o średnicy mniejszej niż 3 mm. Implanty te stanowią alternatywę dla konwencjonalnych implantów przy zaopatrywaniu bezzębnej żuchwy, wtedy kiedy zanikła kość części zębodołowej żuchwy uniemożliwia instalację implantów o większej średnicy. Jest to alternatywą dla zabiegów augumentacji oraz przeszczepów kości. Wskazaniem do zastosowania mini implantów jest całkowity brak zębów w żuchwie u pacjentów, u których niemożliwe jest wprowadzenie pełnowymiarowych implantów. Mini implanty maja swoich zwolenników ze względu na minimalną inwazyjność zabiegu i możliwość natychmiastowego obciążenia. Niektórzy autorzy podkreślają jednak krótki okres badań nad mini implantami i obserwacji długoterminowego wykorzystania. Określają konieczność dalszych obserwacji, które zweryfikują możliwość zastosowania mini implantów”. / Implanty Lublin

Czym jest Zatrzask?

„To rodzaj zamocowania protetycznego, przypominający powszechnie stosowane zapięcie w odzieży. Może być montowane w brakach międzyzębowych do pojedynczych zębów filarowych”.

Implanty Lublin / spojrzenie bardziej naukowe

implanty Lublin, Prestige Stomatologia, Przemek Kleinrok, Janusz Sykut - implant i żywy ząb, model„Podobnie jak w przypadku naturalnych zębów, również zdrowe tkanki okalające implant posiadają szerokość biologiczną. Jest to mankiet z tkanki miękkiej, konieczny do stabilizacji przyzębia wokół wspartych na szczepach protez. Jeśli chodzi o wszczepy zębowe, zarówno gruby płaski, jak również girlandowaty tym biologiczny przyzębia posiadają swoje wady i zalety.

W przypadku cienkiego girlandowatego przyzębia międzyzębowa objętość tkanki kostnej jest większa – z powodu wąskich, stożkowatych korzeni. Jest to korzystne dla zapewnienia odpowiedniej odległości pomiędzy implantem a zębem oraz pomiędzy sąsiednimi implantami, czyli odpowiednio 1,5 i 3 mm. Jednak ze względu na cienkie i delikatne dziąsło nieumyślny uraz lub niewłaściwie złożony wszczep mogą doprowadzić do recesji dziąsła (odsłaniając sztyft filarowy implantu) lub powstania nieestetycznych „czarnych trójkątów”.

Natomiast gdy mamy do czynienia z grubym płaskim biotypem, korzenie są szersze i stożkowate, dlatego pozostawiają mniejszą przestrzeń pomiędzy sąsiednimi zębami lub planowanymi implantami. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie węższych wszczepów z równoczesnym mezjalno-destalnym przeszczepem tkanki kostnej lub przeszczepem od strony policzkowej w celu skompresowania zredukowanej przestrzeni mezjalno-destalnej.

Zaletą grubego typu biologicznego przyzębia jest to, iż z powodu obszernego, włóknistego dziąsła niebezpieczeństwo powstania recesji jest znacznie mniej prawdopodobne niż w przypadku biotypu cienkiego girlandowatego.

Ponadto brzegi wszystkich rekonstrukcji umieszczonych zewnątrzkoronowo (na zębach naturalnych lub implantach) powinny naśladować kontur połączenia szkliwno-cementowego i brzegu kostnego wyrostka, z dokoronowanymi szczątkami w przestrzeniach międzyzębowych i dowierzchołkowymi szczytami na powierzchniach policzkowych, wargowych i językowych. Wprowadzenie implantów typu „scalloped” oraz implantów parabolicznych naśladujących naturalny kontur połączenia szkliwno-cementowego i brzegu wyrostka miało na celu zminimalizowanie utraty tkanki kostnej w przestrzeni międzyzębowej, co stosunkowo często występuje w wypadku stosowanie wszczepów konsencjonalnych o płaskich platformach łącznikowych. Wszczepienie opisanych powyżej nowoczesnych implantów daje możliwość utworzenia połączania implant-dziąsło – na wzór naturalnego połączenia zębowo-dziąsłowego”.

Dobieramy najbardziej odpowiedni kolor implantu

Pojedyncze implanty / Implanty Lublin / Prestige Implantologia

Stan estetyki w stomatologii / Implanty Lublin / Prestige Implantologia

Czy implanty są bezpieczne / Implanty Lublin / Prestige Implantologia

Historia stomatologii estetycznej, cz.1 / Implanty Lublin / Prestige Implantologia

Historia stomatologii estetycznej, cz.2 / Implanty Lublin / Prestige Implantologia

Bezpłatna konsultacja nie obejmuje planu leczenia w Implantologii

One thought on “Implanty Lublin – Implantologia

Comments are closed.